Aktualności

Sukcesy biegowe naszego ucznia

29.08.2022 Osiągnięcia Sport

Autor: Paweł Pakuła

Uczniowie klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego szlifują swoją sprawność fizyczną, tak jak przystało na przyszłych żołnierzy. Miło nam poinformować, że Klaudiusz Stębnienko z klasy III Bp w okresie wakacyjnym z sukcesami startował w długodystansowych zawodach biegowych.

Najpierw 31 lipca pobiegł w Międzyrzecu Podlaskim w biegu ulicznym na 10 km, gdzie zajął 15 miejsce na 59 zawodników OPEN. Następnie 6 sierpnia pobiegł w XXII Biegu Sapiehów w Kodniu na trasie ulicznej liczącej 15 km. Z czasem 1:11:33 zajął dobre miejsce OPEN mieszcząc się w pierwszej połowie najlepszych. W obu wspomnianych biegach był jedynym tak młodym zawodnikiem i zdobył puchary za I miejsce w kategorii wiekowej M16. Kolejny start miał miejsce 14 sierpnia, gdy nasz uczeń wystartował w Warszawie w biegu z okazji Święta Wojska Polskiego na 5 km „Piątka z Żołnierzem”, po błoniach stadionu PGE Narodowego. W stolicy zajął dobre, 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Brawo Klaudiusz! Serdecznie Ci gratulujemy wspaniałej formy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Uczelnia dostępna dla wszystkich, numer POWR 03.0500-00-A050/20